3.8.11

Passeig de Gràcia, dostojna ulica w Barcelonie


Długa i bogata. Taka w moim odczuciu jest Passeig de Gràcia, chyba jedna z najbardziej znanych i eleganckich ulic Barcelony.
Wychodzi się na nią prosto z Plaça Catalunya, więc znajduje się w centrum, w dzielnicy Eixample. Mimo starego stylu, robi wrażenie.
Mnóstwo tu przepięknych wręcz budynków, bardzo różnorodnych, ale wszystkie łączy jedno - specyficzna architektura i wykończenie.
Wystarczy poświęcić trochę czasu na uważny spacer, aby odkryć dziesiątki detali, drobnych elementów sprawiających, że całość wygląda w moim odczuciu jak na bardzo starych, przykurzonych fotografiach.
Passeig de Gràcia to raj dla zakupoholików, ale raczej tych z grubszym portfelem. Na każdym kroku mija się luksusowe butiki najdroższych marek. Jest też kilka sieciówek, ale większość mijanych osób wracała do domu z zakupami, na które raczej póki co Ajki nie byłoby stać :)
Podoba mi się, że ta z pozoru dość nudna ulica kryje niespodzianki, które można odkryć patrząc wystarczająco dokładnie. Te pomarańczowe postaci stojące na balkonach... nie wiem czym są, ale intrygują i cieszą.
Passeig de Gràcia może jeszcze kojarzyć się z Gaudim. To właśnie na niej znajdują się popularne budynki - Casa Batlló o którym już pisałam i Casa Milà znany też jako la Pedrera - to o nim będzie kolejny wpis na blogu.

8 komentarzy:

 1. Powiem tylko, że zazdroszcze! Chciałabym zwiedzić Barcelone! Wspaniała wirtualna podróż :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. akurat tam w Barcelonie chyba nie byłam:( super te ławeczki są

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszyscy rozpisują się na temat Brcelony i kuszą, kuszą. To chyba się wybiorę właśnie tam. Myślimy o weekendzie, dłuższym wrześniowym i Barcelona pasuje jak ulał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciao Ajka....waoaw...I love these impressions from Barcelona....!
  i planed to do a short 3 day trip with a flight from pisa.....I'll do it for sure after I looked at your gorgeous pics!!!!!!

  ciao ciao elvira

  OdpowiedzUsuń
 5. Agnieszka - :))

  Kass - nie wiem gdzie mieszkasz, ale można tanio upolować bilety np. z Warszawy

  Ola - nie wiem czemu nie dotarłaś... :(

  Polala - Barcelona jest super na weekend!

  elvira - You must visit Barcelona if You have flights from Pisa! It's not so far and city is really great!

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana robisz bardzo wiele pisząc tego bloga jest tak dobry jak kochana Barcelona.
  Tak Barcelona jest piękniutka mozna się w niej nawet zakochać zarówno w mieście jak i w katalońskim klubie ;-) byłam byłam encantada zachwycona - jeszcze muszę nazbierać kasiorki i mam nadzieję, że choć jeszcze raz tam dam radę pojechać - byłam w Barcelonie tylko 1 cały dzień od rana do nocy potem 2 x po pół nia i to za mało oj za mało - miasto urocze ludzie tak samo ;-)

  OdpowiedzUsuń

TOP