28.2.13

Sliema Ferries - port z widokiem

O mieście Sliema, w którym mieszkałam będąc na Malcie już pisałam. Dziś chciałabym pokazać kilka zdjęć z jednej z jego części, czyli Sliema Ferries - portu, który jest niezwykle malowniczo położony.

Swój urok zawdzięcza niesamowitej panoramie La Valetty, stolicy wyspy, która z tego miejsca wydaje się bardzo bliska. jakby na wyciągnięcie ręki.
W porcie poza dużą ilością łódek i jachtów jest także świetny deptak, idealny dla osób lubiących spacery - można dojść nawet do stolicy, w niewiele ponad godzinę.
Ponad to w porcie znajdują się liczne bary i restauracje, wiele z nich ma tarasy wychodzące na wodę i miasto. Jest punkt widokowy pełen kłódek z dedykacjami i miejsce, gdzie za opłatą można się opalać w ciągu dnia. Nie mam dużo zdjęć z portu, mimo, że często wybierałyśmy się tam wieczorami, aby spalić kalorie po kolacji i podziwiać zachody słońca. 

9 komentarzy:

 1. Piękna ta panorama o zachodzie słońca!

  OdpowiedzUsuń
 2. ;) właśnie! Kalorie ;D wróciliśmy z krótkiego zimowego urlopu. Narty, wody termalne... niby stały ruch, ale jedzenie tak smaczne, że mam wrażenie, ze teraz powinnam się zabrać za siebie ze zdwojoną uwagą :) ale czymże byłby odpoczynek bez wspaniałych kalorii? :) mmmm...


  P.S. ;) masz rację Ajko ;) po co się rozdrabniać! Choć podobno małe kroki są bardzo ważne ;) obyś miała rację i oby ten rok był rzeczywiście niesamowity!

  OdpowiedzUsuń
 3. Malta przede mną jeszcze:)
  Pozdrawiam serdecznie!
  Kalejdoskop Renaty

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudownie!!! Chyba wybiorę się tam na wakacje!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Malta jest niezwykle urokliwa! Jedno z najpiękniejszych miejsc w jakim byłam

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię tu przychodzić na Twój blog. Jest ciepło i tak lekko. Jak udaje Ci się tak wspaniale podróżować, czy pracujesz jako przedsiębiorcą?
  Jak odwiedzam Bloga, to najpierw przeglądam posty których jeszcze nie znam, i czuje ze moje podróże tez już tuż tuż, poprzez odczucie wolności jakie widzę na zdjęciach i tekście!

  OdpowiedzUsuń

TOP