3.6.18

Współpraca

Blog powstał w 2009 roku jako połączenie moich dwóch największych pasji - podróżowania i pisania. Przez ten czas opublikowałam ponad 500 wpisów i zebrałam grono stałych Czytelników oraz 5500 obserwatorów na Facebooku. Piszę o podróżach i smakach świata, ale też o codziennym życiu i samorozwoju. Staram się inspirować do zwiedzania Europy i spełniania marzeń.

Jestem zainteresowana współpracą, która byłaby spójna z profilem bloga i moimi wartościami. Zapewniam najwyższą jakość wpisów, mam dużo własnych pomysłów, cenię niestandardowe kampanie. Poniżej bardziej szczegółowe informacje o propozycjach współpracy i profilu moich Czytelników.

KONTAKT: AJKA_K@WP.PL

 

1. Pisanie artykułów dla portali związanych z podróżami / samorozwojem        

Interesuje mnie krótkofalowa i długofalowa współpraca. Pisałam przez ponad rok dla portalu Zmiany w Życiua moje wpisy spotykały się z dużym odzewem Czytelników i bardzo dobrymi statystykami wyświetleń, polubień oraz udostępniania. W 2016 roku pisałam cotygodniowe artykuły dla znanego portalu podróżniczego Holidaycheck.pla jeden z moich wpisów szybko pobił rekord wyświetleń ich bloga. Gwarantuję najwyższą jakość przekazywanych tekstów o szerokiej tematyce, dokładność i terminową realizację zleceń. Jeden z moich blogowych wpisów znalazł się w zestawieniu TOP 15 w roku 2014 opublikowanym przez Monoloco.

          

   

2. Study toury, recenzje miejsc noclegowych i inne


Jeśli czas pozwala, a propozycja jest ciekawa, chętnie biorę udział w takich akcjach. Szczegóły do indywidualnego uzgodnienia. Ze swojej strony gwarantuję ciekawą relację z wydarzenia lub subiektywną opinię na temat odwiedzonego obiektu lub usługi wraz z dużą galerią zdjęć. Pisałam m.in. o pobycie w szkole językowej Maltalingua i hostelu Jones na Malcie, hotelu Novotel Kraków, hotelu Mercure Lublin Centrum, przewoźniku Ecolines przy wyjazdach do Drezna, Berlina, Rygi i Wilna, wycieczce nad jezioro Loch Ness szkockiej firmy The Hairy Coo, warsztatach świadomej turystyki Post-Turysta.

           
  
 

3. Wpisy sponsorowane


Są możliwe jeśli temat uznam za ciekawy i warty podzielenia się nim z Czytelnikami. Powinny być one związane z tematyką bloga i są zawsze oznaczone kategorią WSPÓŁPRACA. Nieoznakowana reklama nie wchodzi w grę. Pisałam na blogu m.in. o ubezpieczeniach April International, szkole językowej Maltalingua, robiłam akcję z siecią hoteli Accor i sklepem internetowym Etno Bazar.

     
   


4. Konkursy dla Czytelników 

Biorę pod uwagę w zależności od rodzaju konkursu, sposobu angażowania Czytelników i nagród oraz z uwzględnieniem satysfakcji wszystkich stron transakcji (zleceniodawcy, Czytelników i mojej). Do tej pory pojawiło się na blogu kilka konkursów, m.in. z Empikiem, biurem podróży Foster Travel, sklep internetowym Etno Bazar, firmą Smaki Portugalii, wydawnictwem Rea.

       

   


5. Występ w audycji radiowej, udzielenie komentarza w gazecie lub portalu, współpraca między blogami

Jestem otwarta na udział we wpisach zbiorowych lub gościnnych na blogach (wypowiadałam się między innymi dla Ethno PassionAga Nuno Somewhere, Inter Sensus, Przedeptane, Anita Demianowicz Blog, Career Break, On the Island), starczewska.com opublikowała wpis o moich wrażeniach ze szkoły językowej na Malcie, a portale Travelmaniacy i tanie-loty.pl rozmowy ze mną. Miałam okazję gościć w audycji "Pocztówki z Podróży" radia WNET, w Przedpołudniu Radia TOK FM. Wzięłam także udział w spotkaniu społeczności AKADOS, żeby opowiedzieć słuchaczom o tanim podróżowaniu. W magazynie Claudia opowiadałam o portugalskiej Maderze, w Onet.pl wypowiadałam się na temat cen na lotniskach oraz o utracie dokumentów w podróży.

         


  
KIM SĄ MOI CZYTELNICY?


Czytelnikami bloga są w większości kobiety (55%), ale według statystyk zagląda też tutaj wielu panów. Czytają mnie głównie osoby młode (27.5% w przedziale 18-24 lata, 33.5% między 25 a 34), ale sporą grupę (15%) stanowią osoby między 45 a 55 r.ż. Interesują się podróżami, fotografią, kuchnią i sportem. Większość czyta mnie od ponad roku i trafiła tutaj z polecenia znajomych (32%) lub przez wyszukiwarkę Google (32%). W lipcu 2016 przeprowadziłam ankietę, w której zdałam kilka pytań:

CZY UZNAJESZ BLOG ZA INSPIRUJĄCY?      CZY UFASZ MOIM REKOMENDACJOM?

                    


ZA CO LUBISZ MÓJ BLOG?

"Naturalność, szczerość, ciepło, niemal intymny kontakt z czytelnikiem"
"Za szczerość i mądrość przemyśleń" / "Za szczerość" / "Za uczciwość"
"Jest ciekawy i szczery" / "Szczerość i pasja" / "Masz lekkie pióro"
   "Autentyczność, szczerość, dobre pióro" / "Naturalność i fajnie piszesz
"Czyta się ciebie jak książkę" / "Ciekawy, nieszablonowy, osobisty"
"Konsekwencję i szczerość" / "Inspiruje do spełniania marzeń"
 "Masz zdolność do pisania" / "Opisujesz z pasją" / "Cudowne opisy"
"Odpowiada mi twój styl pisania"/ "Za pasję podróżowania
    "Udowadnia, że można dzielić się swoją pasją i dawać radość innym"    CZY PRZESZKADZAJĄ CI REKLAMY NA MOIM BLOGU?

      "Widać, że współprace są przemyślane, zgodne z twoimi wartościami i tematyką bloga"
"Reklamy u ciebie są idealnie wkomponowane i nie ukrywasz, że są reklamą
      "Jeśli reklama jest spójna i wiarygodna, a uważam ciebie za wiarygodną, to nie przeszkadza"
       "Fajne jest to, że reklamujesz coś, z czego sama korzystasz lub próbowałaś kiedykolwiek"
      "Reklamy, które pojawiają się u ciebie są ok - oznaczone, spójne z tym, co piszesz i ciekawe"
     "Wpis o szkole językowej jest naprawdę ekstra, szczególnie relacja z pobytu, pełna emocji"
      "Cieszę się, że blog może przynosić ci profity. W końcu jak zarabiasz, to podróżujesz!"
      "Rozumiem ideę, sądzę, że reklamy są subtelne i wiarygodne" / "Nie są nachalne, jest OK"
      "Nie widzę nic złego w zarabianiu na blogu w ten sposób" / "Ważne, że są zgodne z tobą"
     "Po twojej relacji z Drezna kupiłam pierwszy bilet Ecolines, a potem też do Wilna i Rygi"

TOP